O mnie – Chirurg – Proktolog Dr Christophe Sivanzire

 1. Chirurg - Proktolog Dr Christophe Sivanzire - Proctogin PoznańDr med Christophe Sivanzire jest Polakiem, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu w roku 1998. Tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii uzyskał w 2009 roku i następnie tytuł specjalisty w dziedzinie koloproktologii w roku 2011 w Niemczech (Baden Württemberg).
  W latach 1998-2004 był pracownikiem Akademii Medycznej w Poznaniu prowadząc zajęcia z chirurgii dla studentów polskich i amerykańskich w Katedrze Kliniki Chirurgii ogólnej i endokrynologicznej Poznań-Nowe Miasto. W roku 2010 rozpoczął doktorat nauk medycznych w Uniwersytecie Medycznym Uniklinik Freiburg -Niemcy (Prof. dr. K. Krieglstein) na temat operacyjnego leczenia otyłości odzyskując tytuł doktora nauk medycznych z najwyższym oznaczeniem tzw. “Cum laude“, a jego egzamin tzw. “Rigorosum“ z zakresu Neuroanatomii (Prof. dr. B. Heimrich), Gastroenterologii (Prof. dr. P. Hasselblatt)  i z Chirurgii wisceralnej (Prof. dr. F. Makowiec) Uniwersytetu Freiburg z najwyższym stopniu.
  Jest autorem i współautorem kilka prac naukowych i doniesień zjazdowych.
  Powiększając wiedzy i umiejętność chirurgiczne pracował w kolejnych szpitale w Niemczech od 2004 do 2011 mianowicie w Klinikum Görlitz (Sachsen), w Medinos Kliniken Sonneberg (Thüringen), w Klinice Sigmaringen (Baden-Württemberg), w Klinice Bad Saulgau (Baden-Württemberg) oraz w Sanakliniken Riedlingen (Baden-Württemberg) aż do usamodzielnienia, jako samodzielny konsultant chirurg i koloproktolog w Niemczech od 2011 do 2015, wtedy pracował w Klinice Heilig-Geist-Hospital Bingen am Rhein (Rheinland-Pfalz), w Klinice Bietigheim-Bissingen (Baden-Württemberg), w Klinice Augustinus Krankenhaus Düren (Nordrhein-Westfalen), w Klinice Laupheim (Baden-Württemberg), w Klinice Wedel (Schleswig-Holstein), w Dietrich-Bonhoeffer-Klinikum Neubrandenburg (Mecklenburg-Vorpommern), w Klinice Maria Heimsuchung Berlin-Pankow, w Klinice Haldensleben (Sachsen-Anhalt), w Klinice Gifhorn (Niedersachsen) oraz w Vivantes Wenckebach Kliniken -Berlin. W roku 2013 był również zastępca ordynatora w prestiżowej Klinice Wolfartklinik Monachium (Gräfelfing- München) w ramach wisceralnej chirurgii i chirurgicznego leczenia otyłości. Skończył wyższe studia techniki medycznej żywienia i dietetyki (ISTM) i wyższe studia teologiczne.

Szczególne zainteresowania zawodowe: chirurgia kolorektalna i chirurgia laparoskopowa jamy brzusznej, chirurgia endokrynologiczna oraz koloproktologia.

Jest członkiem wielu towarzystw naukowych:

 • Niemieckiego towarzystwa chirurgii ogólnej i wisceralnej,(DGAV)
 • Amerykańskiego towarzystwa gastroenterologii (SAGES)
 • Niemieckiego towarzystwa Chirurgii Viszeralnej i chorób metabolicznych (DGVS)
 • Niemieckiego towarzystwa koloproktologii (CACP)
 • Niemieckiego towarzystwa endoskopii (DGE-BV)
 • Francuzko-Niemieckiego towarzystwa terapii grasicą (DGTT)
 • Niemieckiego towarzystwa terapii bio-immunologicznej i żywieniowej (DEBIT)
 • Niemieckiego towarzystwa Onkologii (DGO)
 • Europejskiego towarzystwa onkologicznej medycyny integracyjnej (ESIO)
 • Zjednoczenia przedsiębiorców wolnego zawodu i niemieckiego stowarzyszenia gospodarskiego:- Oddział Berlin e.V)

 

Włada wieloma językami, był wykładowcą w Instytucie Językoznawstwa w Poznaniu (1999-2004). Obecnie kończy specjalizację z onkologicznej terapii bio-immunologicznej i medycyny paliatywnej w Brandenburg-Niemcy. Był wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W roku 2015 był ogólnopolskim konsultantem krajowym w dziedzinie koloproktologii w ramach kampanii zapobiegania chorób jelita grubego inicjowana przez firmę Angelini. Był konsultantem w Małopolskim Centrum Hipertemii w Krakowie. Prowadzi własne badania naukowe (patrz. Galeria), mieszka i pracuje częściowo w Berlinie – Niemcy, gdzie rownież  prowadzi własny i nowoczesny centrum medyczny w Berliie Spandau (www.proctogin.de).