Świąd odbytu – leczenie

Wstydliwa dolegliwość, jaką jest świąd odbytu dotyczy każdego człowieka i może pojawić się na każdym etapie jego życia. Jeśli świąd utrzymuje się stale, jest bardzo uciążliwy i może prowadzić do niepokoju oraz zaburzeń psychicznych. Na świecie ten dokuczliwy stan dotyczy ponad 5% ludności i jest jedną z częstych przyczyn konsultacji proktologicznych. Na tę dolegliwość cierpi więcej mężczyzn niż kobiet (4:1).

Świąd odbytu jest objawem, a nie chorobą samą w sobie. Ten stan jest związany z wilgocią pojawiająca się w tej ciasnej cześć ciała i dzieli się na ostry i przewlekły, zapalny lub niezapalny. Świąd odbytu jest wynikiem podrażnienia filigranowych zakończeń włókien nerwowych typu-C w obrębie skóry. Z tego powodu uwalnia się taka substancja jak histamina lub tryptaza, których impulsy podrażniają odpowiednie pole w mózgu. W odpowiedzi na ten bodziec uruchamia się instynktowa reakcja zmuszająca pacjenta do drapania miejsca wskazanego przez mózg jako odpowiednie źródło kłopotu.Częste drapanie palcami i paznokciami prowadzi ponownie do podrażnienia ww. włókna nerwowego, wydzielania coraz większej ilości substancji drażniących i koło się zamyka.

Świąd odbytu, leczenie - Proctogin PoznańW większości przypadków świąd odbytu pochodzi od stanu zapalnego skóry jako pochodna dermatologiczna lub żołądkowo-jelitowa. Stolec o zmienionym pH lub enzymy trawienie mogą prowadzić do podrażnienia skóry około odbytniczej.Niektóre choroby takie jak hemoroidy, irytacyjno-toksyczne lub alergiczno-kontaktowe egzemy, wypadniecie odbytu i odbytnicy, atopowe dermatozy, łuszczyca, kłykciny kończyste, nadmierna higiena odbytu, inkontynencja , przewlekłe biegunki, opryszczka około odbytu, paciorkowe zakażenie odbytu, pasożyty (np. owsiki, wszy), grzybice, cukrzyca, otyłość oraz przyczyny psychogenne, niektóre leki i alkohol oraz niektóre pokarmy, objawiają się świądem. Niestety niektóre nowotwory odbytnicy i odbytu objawiają się również świądem. Bywa czasami, że przyczyna jest nieznana!Świąd odbytu - Proctogin PoznańDrapanie okolicy odbytu staje się natrętne, a wraz z uszkodzeniem skóry pojawia się ból i pieczenie. Skóra staje się gruba z wieloma drobnymi owrzodzeniami, pęka i odbarwia się na biało, co prowadzi często do niezamykania się całkowicie odbytu, a w konsekwencji do zwiększenia wycieku z odbytu. Stan ten może się rozszerzać i prowadzić do groźnego zakażenia około odbytniczego. Świąd odbytu pojawia się często w nocy, po spoceniu się lub w czasie odpoczynku i braku zajęcia. Może powodować brak snu, spadek odporności (co przyczynia się również do powstania nowotworów), zwiększenie nerwowości i stresu, brak skupienia się, frustracje, agresje i łańcuszek kolejnych szkód.Leczenie Świąd odbytu - Proctogin Poznań

Leczenie świądu odbytu jest więc skomplikowane. Nie powinno bazować tylko na objawach, ale przede wszystkim na znalezieniu i usunięciu przyczyny. To wymaga zaufania i dobrej współpracy między pacjentem a lekarzem. Od leczącego oczekuje się odpowiedniej wiedzy i w razie potrzeby, konsultacji ze specjalistami różnych dziedzin, a od pacjenta dużo cierpliwości i zaufania.

Proctogin tworzy wielospecjalistyczny zespół lekarzy, dla których pacjent zajmuje centralne miejsce! Z naszego doswiadczenia udało nam wyleczyć wiekszości pacjentów, którzy do nas się zgłoszyli. Do tej terapii stosowaliśmy między innymi poliklonalną terapię bioimmunologiczną. Okazało się, że ta terapia jest skuteczna i wyleczyła tą wstydliwą chorobę na zawsze. Z tego jesteśmy dumni.

Zapraszamy!

Bardzo ważne: W naszym Centrum Proctogin-Poznań nie prowadzimy żadnej terapii przyczynowej chorób  autoimmunologicznych lub nowotworowych przez podanie leków chemioterapeutycznych lub innych leków bioimmunologicznych ze względu na restrykcyjne prawo polskie, które musimy przestrzegać! Terapia bioimmunologiczna jest dozwolona w większości krajów cywilizowanych na całym świecie, wsród nich rownież Niemcy. Z tego powodu ta terapia bioimmunologiczna tych chorób przewlekłych odbywa się dla nas w Berlinie, w naszym Centrum Proctogin – Eiswerder Str. 20A, 13585 Berlin po wstępnej rejestracji pod numerem telefonu 00493055517818 lub przez email : info@proctogin.de. W Polsce może tylko odbywać się konsultacja informacyjna, ale na pewno nie nastąpi żadna terapia w tym kierunku. Ta terapia immuno-biologiczna jest w zasadzie bezpieczna i generalnie nie przeszkadza w niczym oczekiwanymi efektom terapeutyczymi chemio- radioterapicznym lub innym lekom stosowane w terapii tych przewlekłych chorób, Terapia bio immunologiczna  może wręć w tym wspierać. W żadnym wypadku nie sprzedajemy nikomu żadnych leków i nie uczęstniczymy w ich handlu. Do tego są apteki i hurtownie farmaceutyczne. Zajmujemy się w Polsce tylko i wyłącznie działaniem lecznyczym zwiążanym z naszą specjalizacją i profesją, czyli chirugią i koloproktologią!

W Berlinie mówimy również po polsku!