Proktolog dziecięcy

Czysty podział lub specjalizacja w proktologii dziecięcej nie istnieje. Jednak szczególne spojrzenie na specyficzne postępowanie z dziećmi w kwestiach proktologicznych zasługuje na szczególną uwagę w medycynie. Dzieci nie są miniaturami dorosłych, ale konkretnymi osobami, które różnią się od dorosłych pod względem wizualnym, sensorycznym i psychologicznym postrzeganiem rzeczywistości, szczególnie podczas choroby. Dlatego też istnieje odrębna specjalizacja w pediatrii w medycynie.

Specjalizujemy się w leczeniu chorób proktologicznych dzieci. Radzenie sobie z dziećmi, umiejętność porozumiewania się z nimi, rozumienie ich strachu, wstydu, akceptacji  jest prawdziwym wyzwaniem dla każdego lekarza, który chce zajmować się leczeniem dzieci. Z doświadczenie udało nam się przepacowiwać  umiejętność podejścia do dzieci w kwestiach proktologicznych, ich wrażliwą psychikę, niestabilność, labilność na ból itp. Budowanie zaufania między małym pacjentem a lekarzem to prawdziwa sztuka.

Urazy fizyczne i psychiczne wyrżądzone w dzieciństwie mogą poważnie wpływać w przyszłości na życie  jako osoby dorosłe i często prowadzą do zaburzeń psychicznych, fobii i odchyleń, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Tych niepotrzebnych urazów należy unikać!

Dzieci i ich rodzice mogą swobodnie przemieszczać się w naszym gabinecie. Poświęcamy wystarczająco dużo czasu i zrozumienia, aby dziecko mogło przyzwyczaić się do tego nowego środowiska. Dotyczy to również budowania zaufania z rodzicami i omawiania różnych aspektz diagnozy i leczenia danej choroby. Słuchamy uważnie tego, co mają do powiedzenia rodzice. Płacz dziecka, niepokój, jego zły nastrój itp. zostaną delikatnie uwzględnione w współpracy wraz z rodzicami, którzy znają dziecko lepiej, jak sobie z nim obchodzić. Badanie i konsultacja dziecka odbywa się we współpracą z rodzicami. Większość proponowanych opcji terapii jest zachowawcza. Przypadki przekraczające nasze kompetencje zostaną omówione z innymi specjalistami lub z  pediatrą zajmującym się dzieckiem lub z lekarzem rodzinnym.

Choroby proktologiczne u dzieci są wyjątkowe i dlatego naszym zdaniem zasługują na szczególny sposób radzenia sobie z tym wyzwaniem.

Serdecznie zapraszamy!