Klucz do lepszego leczenia

Medycyna jako nauka mocno opiera się na wiedzy, doświadczeniu i umiejętnościach leczącego [lekarza]. Aby lekarz mógł postawić prawidłową diagnozę i leczyć, oprócz tych trzech aspektów musi mieć do tego odpowiedni sprzęt diagnostyczny:

Fotel do badania.
W gabinecie proktologicznym-nieodzowny. Dysponujemy automatycznym, bezpiecznym, wygodnym fotelem (nośność do 200kg), który zapewnia odpowiednie ułożenie pacjenta, przy czym nie krępuje jego ruchów, a lekarzowi umożliwia swobodne badanie, aby ułatwić postawienie prawidłowej diagnozy, ale co też ważne, zabiera niepotrzebny, dodatkowy stres. Dla bardziej zestresowanych pacjentów proponujemy podczas badania łagodną muzykę przez słuchawki.

USG 3D 4D

Stuhl23USG(bad. ultradźwiękowe) jest badaniem nieszkodliwym dla pacjenta. Polega na uwidocznieniu na monitorze narządów wewnętrznych ciała, oglądaniu ich, a przy tym wykryciu zmian patologicznych – jeżeli takie są widoczne.

USG to niezbędny i podstawowy sprzęt pomocny w postawieniu prawidłowego rozpoznania. Aparat, którym dysponujemy posiada oprócz funkcji 2D,takze funkcje 3DI 4D.Taka właściwość umożliwia wraz z sondą rektalną właściwa diagnozę w chorobach miednicy mniejszej. To badanie pozwala też pacjentowi unikać nie potrzebnego promieniowania które jest wykorzystane w innych badaniach[np.bad.RTG,KT]. Wykonujemy endosonografie, którą można ocenić    w formie 2,3,4,a nawet 6D.

Female_ant._EAS_tear_render_mode

Zmiany nowotworowe można łatwo rozpoznać w badaniu rektoskopowym, lecz stopnia nacieczenia (oprócz oczywiście bad. histopatologicznego) nie, ale za pomocą endosonografii w obrazie 3D. Badanie trójwymiarowe pozwala oceniać dokładne położenie zmiany, mianowicie jej wysokość, głębokość i szerokość. Wykonujemy te badania dla własnego zapotrzebowania, na żądanie pacjenta oraz gdy któraś jednostka lecznicza za zgodą pacjenta, nas o tym poprosi. Wyniki są wtedy nagrywane na nośniku DVD lub USB.

Manometria i EMG odbytu

ManometreDo właściwego leczenia przewlekłych zaparć, nietrzymania moczu  i stolca, trzeba tak jak w każdej jednostce chorobowej najpierw postawić prawidłową diagnozę, co jest bardzo ważne i istotne w etapie podjęcia dalszego leczenia. Aby tak się stało, na początku trzeba odróżnić  mechaniczne zaburzenie funkcji aparatu zwieracza odbytu od porażonego.

Do tego potrzebne jest USG 3D, lecz także manometer i EMG odbytu

                Takie  badanie jest bezpieczne i nie jest bolesne dla pacjenta..

Podczas tego badania można określić silę ucisku mięśnia zwieracza wewnętrznego (który działa niezależnie od naszej woli oraz zdolność mięśnia zewnętrznego (który możemy kontrolować podczas oddawania moczu i stolca). W tym badaniu można określić jaka jest koordynacja funkcji tych dwóch mięśni. Można także określić stan nerwu sromowego, (zaburzenia funkcji np.w polineuropatii cukrzycowej lub stwardnieniu rozsianym i inne). Manometria i EMG odbytu pozwalają tez na ocenę stanu zwieracza po operacji i po leczeniu promieniami (radioterapii).