Bezbolesne leczenie hemoroidów laserem Leonardo

Nasza klinika znajduje się w czołówce placówek medycznych, specjalizujących się w proktologii w Polsce. Jako jako pierwszy ośrodek w Wielkopolsce, rozszerzyliśmy nasze spectrum działania o leczenie hemoroidów, przetoki okołoodbytniczej, uchyłki odbytnicy i żylaków kończyn dolnych przy wykorzystaniu nowoczesnego, bezpiecznego i bezbolesnego lasera tzw. Leonardo. Leczenie hemoroidów laserem w Centrum Miednicy Mniejszej Proctogin w Poznaniu to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania przykrej dolegliwości, w pełni bezbolesna dla osoby poddawanej zabiegowi.

HeLP™ (Hemorrhoid Laser Procedure) Ambulatoryjne, laserowe usuwanie hemoroidów II i III stopnia.

Zabieg HeLP™ wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Jest bezbolesny i należy do grupy zabiegów minimalnie inwazyjnych. HeLP™ to najprostsza spośród obecnie dostępnych technik. Nie polega ona na usunięciu tkanki, a jedynie na zamknięciu tętniczek hemoroidalnych, bez stosowania nici i klipsów.

LHP (Laser HemorrhoidoPlasty) Laserowa plastyka hemoroidów III i IV stopni.

Zabieg LHP przeznaczony jest do leczenia zaawansowanych hemoroidów. Światło lasera podawane jest do hemoroidu śródmiąższowo, za pomocą światłowodu radialnego.

FiLaC (Fistula-tract Laser Closure) Laserowe usuwanie przetok okołoodbytniczych.

Celem zabiegu FiLaC jest delikatne usunięcie przetoki bez ryzyka uszkodzenia zwieracza. Charakteryzuje się on maksymalnym zachowaniem struktur mięśniowych i minimalizacją wystąpienia nietrzymania. Wykonywane jest również bezbolesne leczenie wypadanie odbytu z pomocą staplera.

Inne aplikacje proktologiczne:

  • wyrośla odbytu, brodawki skóry

  • usuwanie polipów

  • usuwanie kłykcin

  • szczelina odbytu

  • torbiel włosopochodna (Sinus pilonidalis)

Leczenie hemoroidów laserem to doskonała alternatywa dla operacji chirurgicznej, gwarantująca znacznie szybszy powrót do codziennych obowiązków. To zabieg bezbolesny, bezkrwawy i często także bezszwowy. Podczas rekonwalescencji należy jedynie pamiętać o odpowiednio częstej higienie miejsca objętego zmianami. Zapraszamy do skorzystania z usług świadczonych przez Centrum Miednicy Mniejszej Proctogin Poznań!!!