Bezbolesne leczenie hemoroidów laserem Leonardo

Często występujące hemoroidy, inaczej guzki krwawnicze to naturalne struktury odbytu. To poduszeczki, które wypełnione są krwią, które kontrolują procesy wydalania. W sytuacjach patologicznych może dojść do nadmiernego rozciągania się struktur, co w konsekwencji kończy się powstawaniem żylaków odbytu. Na skutek nadmiernego gromadzenia się krwi może dojść do stanów zapalnych tkanek odbytu. Choroba hemoroidalna występuje u co drugiego Polaka.

Przyczyny powstawania schorzenia są bardzo rozległe i co ważne nie zależą one od wieku. Pojawienie się guzków krwawniczych często dotyka osoby prowadzące siedzący tryb pracy, w tym księgowe, informatyków czy pracowników biurowych. Ryzyko choroby hemoroidalnej zwiększa się przy nieprawidłowej diecie – małej ilości błonnika i płynów. Także kobiety w ciąży (lub po kilku porodach) są bardziej narażone na tę dolegliwość. Najczęściej jednak konieczność leczenia hemoroidów pojawia się po 50. roku życia u osób otyłych.

Objawy żylaków odbytu są wyjątkowo dokuczliwe i zalicza się do nich:

 • swędzenie odbytu (najczęściej lekceważone),
 • podrażnienie śluzówki i sącząca się wydzielina. Zwiększa to ryzyko pojawienia się stanów zapalnych,
 • uczucie niepełnego wypróżnienia,
 • śladowe ilości krwi na papierze toaletowym,
 • wypadanie guzka (czasem chory może wyczuć je sam),
 • żylaki znajdujące się poza odbytem (w najbardziej zaawansowanych stadiach choroby).

Istnieje wiele metod leczenia tej kłopotliwej dolegliwości. Należy pamiętać, że im szybsze rozpoznanie schorzenia, tym większa szansa na całkowite pozbycie się tego problemu. Niestety choroba ma tendencję do bardzo powolnego i początkowo bezobjawowego rozwoju. Jedną z najczęściej stosowanych, bezpiecznych i skutecznych jest laserowe leczenie hemoroidów.

Nasza klinika znajduje się w czołówce placówek medycznych, specjalizujących się w proktologii w Polsce. Jako jako pierwszy ośrodek w Wielkopolsce, rozszerzyliśmy nasze spectrum działania o leczenie hemoroidów, przetoki okołoodbytniczej, uchyłki odbytnicy i żylaków kończyn dolnych przy wykorzystaniu nowoczesnego, bezpiecznego i bezbolesnego lasera tzw. Leonardo. Leczenie hemoroidów laserem w Centrum Miednicy Mniejszej Proctogin w Poznaniu to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania przykrej dolegliwości, w pełni bezbolesna dla osoby poddawanej zabiegowi.

HeLP™ (Hemorrhoid Laser Procedure) Ambulatoryjne, laserowe usuwanie hemoroidów II i III stopnia.

Zabieg HeLP™ wykonuje się w warunkach ambulatoryjnych. Jest bezbolesny i należy do grupy zabiegów minimalnie inwazyjnych. HeLP™ to najprostsza spośród obecnie dostępnych technik. Nie polega ona na usunięciu tkanki, a jedynie na zamknięciu tętniczek hemoroidalnych, bez stosowania nici i klipsów.

LHP (Laser HemorrhoidoPlasty) Laserowa plastyka hemoroidów III i IV stopni.

Zabieg LHP przeznaczony jest do leczenia zaawansowanych hemoroidów. Światło lasera podawane jest do hemoroidu śródmiąższowo, za pomocą światłowodu radialnego.

FiLaC (Fistula-tract Laser Closure) Laserowe usuwanie przetok okołoodbytniczych.

Celem zabiegu FiLaC jest delikatne usunięcie przetoki bez ryzyka uszkodzenia zwieracza. Charakteryzuje się on maksymalnym zachowaniem struktur mięśniowych i minimalizacją wystąpienia nietrzymania. Wykonywane jest również bezbolesne leczenie wypadanie odbytu z pomocą staplera.

Inne aplikacje proktologiczne:

 • wyrośla odbytu, brodawki skóry

 • usuwanie polipów

 • usuwanie kłykcin

 • szczelina odbytu

 • torbiel włosopochodna (Sinus pilonidalis)

Leczenie hemoroidów laserem to doskonała alternatywa dla operacji chirurgicznej, gwarantująca znacznie szybszy powrót do codziennych obowiązków. To zabieg bezbolesny, bezkrwawy i często także bezszwowy. Podczas rekonwalescencji należy jedynie pamiętać o odpowiednio częstej higienie miejsca objętego zmianami. Zapraszamy do skorzystania z usług świadczonych przez Centrum Miednicy Mniejszej Proctogin Poznań!!!