O mnie – Chirurg-proktolog Dr Christophe Sivanzire

Chris-ClinicDr med Christophe Sivanzire jest Polakiem, ukończył Akademię Medyczną w Poznaniu w roku 1998. Tytuł specjalisty w dziedzinie chirurgii uzyskał w 2009 roku i następnie tytuł specjalisty w dziedzinie koloproktologii w roku 2011 w Niemczech (Baden Württemberg).
W latach 1998-2004 był pracownikiem Akademii Medycznej w Poznaniu prowadząc zajęcia z chirurgii dla studentów polskich i amerykańskich w Katedrze Kliniki Chirurgii ogólnej i endokrynologicznej Poznań-Nowe Miasto. W roku 2010 rozpoczął doktorat nauk medycznych w Uniwersytecie Medycznej Uniklinik Freiburg -Niemcy (Prof. dr. K. Krieglstein) na temat operacyjnego leczenia otyłości odzyskując tytuł doktora nauk medycznych z najwyższym oznaczeniem tzw. „Cum laude„, a jego egzamin tzw. „Rigorosum„ z zakresu Neuroanatomii (Prof. dr. B. Heimrich), Gastroenterologii (Prof. dr. P. Hasselblatt)  i z Chirurgii wisceralnej (Prof. dr. F. Makowiec) Uniwersytetu Freiburg z najwyższym stopniu.
Jest autorem i współautorem kilka prac naukowych i doniesień zjazdowych.
Powiększając wiedzy i umiejętność chirurgiczne pracował w kolejnych szpitale w Niemczech od 2004 do 2011 mianowicie w Klinikum Görlitz (Sachsen), w Medinos Kliniken Sonneberg (Thüringen), w Klinice Sigmaringen (Baden-Württemberg), w Klinice Bad Saulgau (Baden-Württemberg) oraz w Sanakliniken Riedlingen (Baden-Württemberg) aż do usamodzielnienia, jako samodzielny konsultant chirurg i koloproktolog w Niemczech od 2011 do 2015, wtedy pracował w Klinice Heilig-Geist-Hospital Bingen am Rhein (Rheinland-Pfalz), w Klinice Bietigheim-Bissingen (Baden-Württemberg), w Klinice Augustinus Krankenhaus Düren (Nordrhein-Westfalen), w Klinice Laupheim (Baden-Württemberg), w Klinice Wedel (Schleswig-Holstein), w Dietrich-Bonhoeffer-Klinikum Neubrandenburg (Mecklenburg-Vorpommern), w Klinice Maria Heimsuchung Berlin-Pankow, w Klinice Haldensleben (Sachsen-Anhalt), w Klinice Gifhorn (Niedersachsen) oraz w Vivantes Wenckebach Kliniken -Berlin. W roku 2013 był również zastępca ordynatora w prestiżowej Klinice Wolfartklinik Monachium (Gräfelfing- München) w ramach wisceralnej chirurgii i chirurgicznego leczenia otyłości. Skończył wyższe studia techniki medycznej żywienia i dietetyki (ISTM) i wyższe studia teologiczne.

Szczególne zainteresowania zawodowe: chirurgia kolorektalna i chirurgia laparoskopowa jamy brzusznej, chirurgia endokrynologiczna oraz koloproktologia.

Jest członkiem wielu towarzyszeń naukowych:

o Niemieckiego towarzyszenia chirurgii ogólnej i viszeralnej,(DGAV)
o Amerykańskiego towarzyszenia gastroenterologii (SAGES)
o Niemieckiego towarzyszenia gastroenterologii (DGVS)
o Niemieckiego towarzyszenia koloproktologii (CACP)
o Niemieckiego towarzyszenia endoskopii (DGE-BV)

o Francuzko-Niemieckiego towarzyszenia terapii grasicą (DGTT)

Włada wieloma językami, był wykładowcą w Instytucie Językoznawstwa w Poznaniu (1999-2004). Obecnie jest wykładowcą na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. W roku 2015 był ogólnopolskim konsultantem krajowym w dziedzinie koloproktologii w ramach kampanii zapobiegania chorób jelita grubego inicjowana przez firmę Angelini. Jest konsultantem w Małopolskim Centrum Hipertemii w Krakowie. Prowadzi własne badania naukowe (patrz. Galeria), mieszka i pracuje częściowo w Berlinie – Niemcy.